مقالات دوربین مداربسته

قیمت کابل دوربین RG59 چقدر است؟

قیمت کابل دوربین RG59 همانند سایر کابل های کواکسیال موجود در بازار متغیر است. چون این کابل بر اساس جنس مغزی کابل، جنس شیلد کابل، کیفیت پلاستیک مورد استفاده در روکش سیم و… قیمت گذاری می شود. بهترین جنس و مرغوب ترین کابلی که بیشتر سازمان ها ترجیح می دهند از آن استفاده کنند مدل تمام مس کابل RG59 است. این جنس در واقع گرانترین نمونه موجود در بازار است که کیفیت اتصال و ثبات سیگنال خوبی دارد. اما مدل هایی هم هستند که از ترکیب آلیاژ مس با سایر آلیاژها از قبیل آلومینیوم ساخته شده اند که قیمت پایین تری دارند. فاصله قیمت مدل های مسی با مدل های آلومینیوم تقریبا زیاد است. اگر امنیت برای شما در اولویت باشد بهتر است از مدل های تمام مسی خریداری کنید.

برای مشاهده مدل های متنوع کابل دوربین RG59 اینجا کلیک کنید

قیمت کابل کواکسیال rg59

قیمت کابل کواکسیال rg59 بر اساس مولفه های مهمی از قبیل ساختار کابل، برند تولید کننده، جنس مواد مصرفی در ساخت، متراژ کابل و … تعیین می شود. این کابل در دسته کابل های محبوب کواکسیال قرار دارد که همزمان دیتا و برق را منتقل می کند. با این وجود مشکلی در کیفیت سیگنال به وجود نمی آید. در کنار کیفیت و ظرفیت مناسب انتقال دیتا و تصویر، مقرون به صرفه نیز هست. دوام و سهولت در نصب هم باعث شده تا کلا سیم کشی های گسترده قدیمی و هزینه بر کاملا منسوخ شوند. در منازل و سازمان هایی که از دوربین مدار بسته استفاده می کنند می توان از این کابل برای نصب دوربین استفاده کرد.

قیمت کابل دوربین RG59

مشخصات فنی و قیمت کابل RG59

قیمت کابل دوربین RG59 با توجه به جنس مواد به کار رفته در آن متغیر است. البته اگر نگاهی به کاربردها و مزایای این کابل بیندازیم خواهیم دید که در مقابل کارایی که دارد دارای قیمت مناسبی می باشد. کابل RG59 یا به صورت تمام مسی ساخته می شود و یا برخی از اجزای کابل از آلیاژهای دیگری از قبیل آلومینیوم ساخته شده اند. نمونه هایی که جنس آنها از ترکیب دو آلیاژ استفاده شده از نمونه های تمامی مسی ارزان تر هستند. با این کابل ها کابل کشی دوربین های مدار بسته آنالوگ و آنالوگ HD راحتتر می شود. چون با همین کابل کار تامین برق هم انجام می شود.

کابل های کواکسیال RG59 برای مسافت های کوتاه مناسب هستند و معمولا 60 تا 70 متر را به خوبی پوشش می دهند. هر چه مسافت بیشتر باشد کیفیت تصاویر ارسال به دستگاه DVR هم پایین می آید. البته در نمونه های آلومینیومی این مسافت حداکثر 20 متر است و بعد از آن کابل کارایی مطلوبی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید