مقالات دوربین مداربسته

قیمت کابل دوربین ترکیبی چقدر است؟

قیمت کابل دوربین ترکیبی چقدر است و چه فاکتورهایی روی قیمت آن تاثیر می گذارند؟ ساخته شدن کابل های کواکسیال در عصر حاضر کمک زیادی به ارتقای ارتباطات کرده اند. یکی از کابل های کواکسیال مدل ترکیبی است که بیشتر برای دوربین های مدار بسته استفاده می شود. این کابل دارای یک کابل کواکسیال معمولی و دو رشته برق برای تامین انرژی مورد نیاز دوربین است. گاها به این محصول، کابل دوربین مدار بسته هم گفته می شود.

قیمت کابل دوربین ترکیبی در مقایسه با کاربرد آن از قبیل کاهش نویز تصاویر، بالا رفتن کیفیت تصاویر و انتقال صحیح اطلاعات در حد نرمال و مقرون به صرفه است.

برای مشاهده مدل های متنوع کابل دوربین ترکیبی اینجا کلیک کنید

مشخصات کابل ترکیبی دوربین

کابل دوربین ترکیبی یا کابل RG59 بیشتر در فرکانس‌های ویدئویی باند پایه، مانند composite video استفاده می شود. قیمت کابل دوربین ترکیبی بر اساس مشخصات کابل و برندهای تولید کننده تعیین می شود. اما به طور کلی این کالا دارای مزایایی از قبیل:

  • کیفیت سیگنال خوب
  • مقاومت بالا در برابر از دست دادن سیگنال
  • پهنای باند بالا
  • انتقال اطلاعات و داده تا فاصله 500 متر
  • ظرفیت بالای انتقال
  • قیمت مناسب است.

فاکتورهای تاثیر گذار روی قیمت کابل کواکسیال دوربین

نوع محصول روی قیمت کابل دوربین ترکیبی تاثیر می گذارد. البته موارد متعددی هستند که قیمت کابل کواکسیال دوربین را تحت تاثیر قرار می دهند که برخی از آنها شامل:

  • طول کابل
  • جنس هادی
  • عایق و روکش پلیمری با کیفیت بکار رفته در کابل می باشند. تفاوت در مواد اولیه و آلیاژهای بکار رفته شده در سیم هم مستقیما روی قیمت آن تاثیر می گذارند.

برخی از برندهای تولید کننده به جهت کاهش قیمت کابل دوربین ترکیبی، آن را تماما از مس تولید نمی کنند و از آلیاژهای دیگری از قبیل آهن یا آلومینیوم در هادی مغزی و شیلد استفاده می کنند. این آلیاژها رسانای کمتری دارند.

قیمت کابل دوربین ترکیبی

قیمت کابل کواکسیال دوربین مدار بسته

قیمت کابل دوربین در نمونه های مختلف متفاوت است. از آنجا که کابل های موجود در بازار شرایط ساخت و کیفیت یکسانی ندارند در نتیجه از لحاظ قیمتی هم متفاوت هستند. قیمت کابل کواکسیال دوربین مدار بسته از گذشته تاکنون دستخوش تغییراتی شده است. به طوری که هر روز بر استانداردهای صنعتی این محصول افزوده می شود و این مسئله هم در قیمت بی تاثیر نیست.

برای اینکه خرید کابل ترکیبی متناسب با نیاز شما باشد حتما باید قیمت کابل را با مشخصات فنی آن تطابق دهید تا از مقرون به صرفه بودن آن مطمئن شوید. ناگفته نماند که نمونه های تمام مس مرغوب ترین و البته گران ترین کابل های موجود در بازار هستند که از لحاظ کیفیت و کارایی مطلوب تر از سایر کابل ها می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید