مقالات دوربین مداربسته

بررسی دوربین فیش آی

دوربین مداربسته دوربین فیش آی سیستم هایی می باشند که قابلیت های خاصی را دارا بوده و از انواع مدل های تحت شبکه محسوب می شوند. دلیل نامگذاری این سیستم مدار بسته را می توان شباهت عملکرد لنز آن به چشم ماهی دانست. همچنین لازم به ذکر است امکان دریافت و ثبت تصاویر در تمامی زوایا در دوربین مداربسته چشم ماهی وجود دارد. دوربین فیش آی معروف به دوربین مداربسته 360 درجه می باشد. محل نصب دوربین Fisheye روی سقف می باشد و قابلیتی که دارد، می تواند از اتاق یا محیط مورد نظر تصویر 360 درجه ضبط کند.

این دستگاه ها تصاویر را به صورت پانورامی گسترده ای ارائه می کند، که سبب می شود برای نظارت بسیار مفید باشند. شکل ظاهری این نوع از کالا ها شبیه به دوربین های دام می باشد و ما هیچ دوربین چشم ماهی شبیه به دوربین ها بولت نداریم. به دلیل ثابت بودن این دوربین ها لنز آن ها نیز ثابت می باشد. اگر بخواهیم یکی از معروف ترین و محبوب ترین دوربین های چشم ماهی را معرفی بکنیم، می توان به دوربین لامپی نیز اشاره نمود.

برای ارتباط با واتساپ کارشناس فروش شرکت روی این لینک کلیک کنید

منظور از دوربین فیش آی چیست؟

از آنجایی که دید ماهی ها کاملا به صورت 360 درجه می باشد. این دستگاه ها هم به لنز چشم ماهی نیز نامگذاری شده اند و نتیجه تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته چشم ماهی بصورت دایره ای می باشد و همچنین قابلیت این را دارند که از سمت بالا تمام محیط را نشان دهند و هیچگونه نقطه کوری در آن ها وجود ندارد.

لنز فیش آی چیست و چه تفاوتی با سایر لنزها دارد؟

همانطور که می دانید فرم بدنه ی لنز فیش آی شباهت بسیاری به چشم ماهی دارد. انحنای این لنز و تحدب بالای آن، دلیلِ ایجاد این فرم است. عملکرد لنز دوربین ها به این صورت می باشد که مجموعه ای از عدسی ها با فرم محدب یا مقعر و در مجموع تاثیر همگرایانه در کنار یکدیگر قرار گرفته و لنز ساخته می شود. لنز فیش آی با یک فاصله مشخص از سنسور یا حسگر دریافت نور قرار می گیرد که همین فاصله نکته کلیدیِ عددی است که برای لنز دستگاه ها ارائه می شود. به عنوان مثال : دوربین 3.6 میلی متری، احتمالا cctv هایی با لنز های بزرگ دیده اید (با نام لنز تله) که معمولا برای عکاسی ورزشی به کار  گرفته می شوند. لنز این ها از فاصله کانونی بالایی برخودار هستند و برای این کار خاص طراحی شده اند.

لنز فیش آی قابلیتی دارند که می توانند تصاویر را از فاصله دور با کیفیت بالا و همین طور بزرگ نمایی بالایی ارائه کنند. لازم به ذکر است که هرچه عدد فاصله کانونی بالا تر باشد، دریافت و ثبت تصاویر از فاصله دورتر ممکن می باشد. بالا بودن فاصله کانونی زاویه دید بسته تری را هم ارائه می دهد. ویژگی مهم لنز فیش آی این است که تعداد نقاط ارائه شده برای فوکوس کاهش می یابد و می توان تنها بر روی یک نقطه فوکوس کرد، دیگر نقاط در صفحه به شکل فلو یا تار ثبت می گردد که باعث ایجاد تاکید بر روی سوژه اصلی می شود. مواردی که در مورد لنز های تله ارائه دادیم، در مورد لنز های واید کاملا بر عکس می باشد فاصله کانونی کوتاه، زاویه دید گسترده و البته تعداد نقاط فوکوس نیز زیاد می باشد. لنز دوربین مداربسته چشم ماهی در واقع یک لنز واید می باشد که فاصله کانونی آن بسیار کم و زاویه دید آن بسیار گسترده است.

در مورد این لنز گفته می شود که تعداد نقاط فوکوس بی نهایت دارد و تمام تصویر نهایی فوکوس خواهد بود. نکته دیگری که باید در مورد لنز فیش آی به آن توجه کرد که اعوجاج تصویر در آن ها است. از آن جا که گستردگی زاویه دید این لنز بسیار بالاست، از کناره های آن با تغییر جهت خطوط مواجه می شوید. این موضوع می تواند خلق کننده ی تصاویر خلاقانه و زیبا در عکاسی و یا تصاویر دفرمه از یک محیط ساده باشد. این امکان هم وجود دارد که با استفاده از نرم افزارهایی که برای تغییر تصاویر تعریف شده اند، این اعوجاج تصویر را بهبود بخشید حتی و از تصویر 360 درجه، چند تصویر 180 درجه ای به دست آورد.

کاربردهای دوربین مداربسته چشم ماهی

این دستگاه ها در مکان های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر بخواهیم از کاربردهای این سیستم بگوییم، به صورت کلی می توان گفت کاربرد دوربین مداربسته چشم ماهی بیشتر در محیط های بزرگ، سوله های بسیار بزرگ، اماکن تفریحی و… می باشد. در فضاهای هم سطح و گسترده، دریافت تصویر در تمام جهات توسط دوربین fisheye امکان پذیر می باشد. همچنین در زمان هایی که به تعداد زیادی cctv نیاز باشد، دوربین مدار بسته فیش آی این قابلیت را دارد تا این نیاز را تامین کند. قابلیت دریافت تصاویر در زاویه وسیع و 360 درجه میزان پوشش محیط مورد نظر را به حداکثر می رساند. همچنین به یاد داشته باشید دوربین fisheye فاقد قابلیت دید در شب می باشد و برخلاف دوربین باکس در محیط های با نور کم تصاویر مناسبی ایجاد نمی کند. بنابراین به هنگام نصب دستگاه از میزان نور موجود در محیط اطلاع داشته باشید.

مزایا دوربین فیش آی

دوربین مدار بسته فیش آی را به دلیل داشتن قابلیت پوشش دهی محیط های وسیع، می توان جایگزین چندین دوربین مداربسته برای یک محیط بزرگ کرد. با انجام این کار نه تنها کار کردن با این سیستم ها راحت تر می شود، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه نیز خواهد شد. این cctv قابلیت نمایش تصاویر بدون کج شدن آن ها را دارا می باشد و این قابلیت باعث می شود تمامی جزئیات را بدون مشکل مشاهده نمایید.

نمونه هایی از مزایای دوربین مدار بسته : fisheye

1- پوشش دهی کامل آن در تمامی جهات

2- ارائه تصاویر 360 درجه

3- استفاده کمتر از چندین دوربین

4- نصب آن در محیط های داخلی و خارجی

5- نصب راحت و ساده آن

6- ذخیره اطلاعات دوربین بر روی کارت حافظه {تا سقف 128 گیگابایت}

7- چک کردن اطلاعات و تصاویر از راه دور و از طریق اینترنت

8- اتصال آن به وای فای

9- دارا بودن قابلیت دید در شب

10- انتقال صدا به صورت دو طرفه

11- دارا بودن تشخیص حرکت {ذخیره تصاویر به هنگام تشخیص حرکت}

زاویه دید دوربین مداربسته چشم ماهی

از آنجایی که لنز این دوربین مدار بسته ثابت می باشد، در نتیجه زاویه دید این کالا نیز همواره ثابت می باشد. بنابراین برای داشتن بهترین زاویه دید دوربین مدار بسته fisheye، لازم می باشد در ارتفاع مناسبی نصب شود. به عنوان مثال: بهتر است ارتفاع کمتر از 3 متر نباشد.

در چه مکان هایی نمی توان دوربین مداربسته چشم ماهی را نصب کرد؟

در آن مکان هایی که ارتفاع سقف آن مکان بیش از حد زیاد و یا بسیار کم باشد. در این مواقع نمی توان از دوربین چشم ماهی استفاده کرد. چرا که در آن مکان هایی که سقف آن ها هم سطح نمی باشد، باعث می شود تا بخش قابل توجهی از زاویه دید دوربین مداربسته چشم ماهی را از دست بدهید. همچنین کم بودن نور محیط، از آنجایی که دوربین فیش آی فاقد دید در شب می باشد و مناسب مکان هایی که نور کمی را دارند نمی باشد. این نوع از کالا ها برای محیط های بیرونی نیز مناسب نمی باشند، چرا که اکثر دوربین های چشم ماهی ضد آب نبوده و همچنین به گرد و غبار نیز حساس می باشند.

انواع دوربین مداربسته چشم ماهی

این نوع سیستم های مدار بسته دارای دو نوع می باشند :

1- دوربین مدار بسته تحت شبکه :

دوربین مدار بسته تحت شبکه به دو صورت بی سیم و با سیم تولید می شود، شما می توانید با استفاده از اینترنت یا وای فای اطلاعات و تصاویر محیط دوربین مدار بسته فیش آی را بر روی تلفن همراه و یا لپ تاپ خود مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که این دوربین بی سیم بدون دستگاه ضبط کننده کار می کند و اطلاعات مورد نیاز را در یک رم داخلی ذخیره می کند.

2- دوربین مدار بسته فیش آی آنالوگ  :  

دوربین مدار بسته فیش آی آنالوگ به صورت 1 in 4 تولید می شود، یا به عبارتی دیگر این cctv ها قابلیتی دارد که می تواند تصاویر را با تکنولوژی های مختلفی مثل: HDVI, HDTVI, AHD و CVBS ارائه نماید.

دوربین مداربسته چشم ماهی تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه با کیفیت تصویر 2مگا پیکسل و با پشتیبانی از کارت حافظه میکرو اس دی، حداکثر تا 64 گیگا بایت بدون نیاز به سیم کشی و نصب آسان در کمتر از چند دقیقه، دارای سنسور دید در شب IR CUT و دارای قابلیت MOTION DETECTION یا سنسور تشخیص موجود زنده که قابلیت استفاده به عنوان دزدگیر را دارد. از این رو وقتی که این قابلیت را در نرم افزار دوربین چشم ماهی فعال کنید، به محض اینکه موجود زنده ای مقابل لنز دستگاه به حرکت در اید، دستگاه از طریق نرم افزار نصب شده بر روی  موبایل شما را با خبر کرده و چندین عکس برای شما به صورت اتوماتیک ارسال می کند.

– ویژگی های مهم دوربین مداربسته چشم ماهی تحت شبکه  :

1- دارای نرم افزار اختصاصی برای تمامی سیستم عامل ها از جمله اندروید و IOS و ویندوز جهت نصب بر روی موبایل، تبلت، اندروید، ایفون و ایپد.

2- سازگار با اینترنت سیم کارت موبایل بدون نیاز به وای فای.

2- جهت مشاهده محیط به صورت انلاین قابلیت مشاهده ویدیوهای آنلاین بدون نیاز به سیم کارت.

4- کارت دارای اسپیکر و میکروفون جهت مکالمه و شنود صدای محیط.

5- دوربین تحت شبکه حدود 80 متر مربع را با استفاده از یک دوربین و بدون نیاز به چندین دوربین مدار بسته پوشش می دهد.

6- لنز دوربین ساخت کره می باشد و بدنه، شارژر و کیت داخلی آن ساخت کشور چین می باشد.

دوربین مداربسته چشم ماهی بیسیم

این سیستم ها که با استفاده از این دوربین مدار بسته بیسیم دیگر نیازی به دستگاه  dvr، هارد و کابل کشی نخواهید داشت. همچنین با نصب نرم افزار v380  بر روی موبایل هوشمند خود و اتصال اداپتور دوربین مداربسته چشم ماهی بیسیم به برق توانایی کنترل صدا و تصویر را در محیط مورد نظرتان خواهید داشت. این دوربین های مدار بسته چشم ماهی بی سیم که به چشم ماهی و یا وی آر با تصویر پانومرا شناخته می شوند، بدون نیاز به هارد و دستگاه  دی وی آر عمل می کنند و فقط کافی است که یک رم موبایل را برای ذخیره داخل آن قرار دهید.

دوربین های مدار بسته چشم ماهی و یا فیش آی بیسیم که 360 درجه می باشند، از زمان های گذشته کاربرد زیادی داشته اند، اما به دلیل قیمت بالا و تکنولوژی پیچیده آن هیچ گاه نتوانست که همه گیر شود. سری جدید این نوع دوربین های مداربسته IP و تحت پروتکل wifi بوده که به تازگی با قیمت مناسب و مصارف عمومی وارد بازار شده است. این نوع سیستم های بیسیم به دلیل دید بسیار وسیع، مناسب استفاده در فروشگاه ها می باشد و قابلیت این را دارد که تمامی نقاط یک فروشگاه و یا یک اتاق را در بر داشته باشد.

دوربین مداربسته چشم ماهی آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ سیستم مدار بسته ‌ای می باشد که در انواع تحت شبکه و آنالوگ تولید و عرضه می‌شوند. دلیل نامگذاری دوربین فیش آی با این نام نوع عملکرد لنز آن می باشد که ساختاری شبیه به چشم ماهی دارد. لنز‌های دوربین های آنالوگ مانند چشم ماهی دارای برآمدگی و میدان دید وسیع می باشد. این دوربین آنالوگ سقفی به طور معمول زاویه دید گسترده ‌ای را دارند و در مکان های هم سطح قادر به تصویر برداری با زاویه 360 درجه می باشند.

سیستم یک دوربین مداربسته چشم ماهی آنالوگ با چند لنز می باشد و برای مکان های غیر حساس کارایی بهتری دارد. دوربین مدار آنالوگ تصاویر را کروی شکل و با زاویه 360 درجه ضبط می‌کند. تصاویر ضبط شده توسط این دوربین کیفیت 2 مگاپیکسلی واقعی و وضوح بالایی دارند. همچنین دوربین‌های تحت شبکه چشم ماهی در دو حالت دارای سیم و بی ‌سیم تولید و عرضه می‌شوند. انواع بی سیم این دوربین قابلیت ذخیره تصاویر را در رم داخلی خود دارند. با توجه به این قابلیت می‌توان بدون دستگاه ذخیره اطلاعات و به کمک اینترنت، تصاویر ضبط شده را در گوشی موبایل، کامپیوتر و لپ تاپ به صورت زنده تماشا کرد.

نرم افزار دوربین مداربسته چشم ماهی

همانطور که می دانید شما می توانید تمامی دوربین های مدار بسته را با استفاده از نرم افزار های مخصوص کنترل نمایید. در رابطه با این نوع از دوربین مدار بسته ها نیز همینطور می باشد، از آنجایی که دوربین چشم ماهی مدار بسته نوعی cctv بی سیم می باشد و به همین دلیل باید نرم افزار انتقال تصویر دوربین مدار بسته وایرلس را برای کنترل دوربین چشم ماهی مدار بسته نصب نمایید، تا بتوانید از این طریق دوربین فیش آی خود را از راه دور کنترل کنید.

نصب دوربین مداربسته چشم ماهی

از آنجایی که دوربین (Fisheye) می تواند عملکرد چند cctv را داشته باشد، اما لازم است در نظر داشته باشید که نصب این دوربین برای هر محیطی مناسب نمی باشد. چرا که یک دید کلی از محیط را برای شما فراهم می آورد و شما نمی توانید جزئیات رفتار انسان ها و عملکرد آن ها را مورد بررسی قرار دهید. لذا به منظور نظارت و کنترل دقیق در محیط های حساس، توصیه می شود که از چند دوربین مداربسته مناسب و یا یک دوربین مداربسته چشم ماهی اصل پوشش محیط را رعایت نمایید. دوربین های مدار بسته فیش آی معمولا برای محیط های کوچک و ارتفاع سقف کم یا ارتفاع سقف زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند.

قیمت دوربین مداربسته چشم ماهی

معمولا دوربین های مدار بسته فیش آی بسیار کاربردی می باشند، این دسته از کالا ها خواهان بسیار زیادی داشته و معمولا در بیشتر مواقع مشتریان به دنبال خرید می باشند. خوشبختانه قیمت این سیستم بسیار مناسب بوده و می توان گفت ارزان می باشد و خواهان آن به راحتی می توانند سیستمی با قابلیت ضبط تصاویر را با کیفیت بسیار بالا را تهیه نمایند. برعکس سایر دوربین های مدار بسته دیگر که از قیمت بالایی برخوردار می باشند. همانطور که گفته شد قیمت دوربین مداربسته چشم ماهی به دلیل داشتن خواهان زیاد در بازار از قیمت مناسبی برخوردار می باشد، ما با فروش انواع دوربین های مدار بسته چشم ماهی همراه با ارائه کلیه خدمات فروش دوربین مدار بسته فیش آی همراه شما مشتریان عزیزمی باشیم. با مناسب ترین قیمت می توانید از ما خریداری نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و همچنین جهت ثبت سفارش تماس حاصل نمایید.

فروش دوربین مداربسته چشم ماهی

اگر قصد دارید با کمترین هزینه، امنیتی واقعی را برقرار نمایید، حتما به فکر خرید این سیستم باشید. چرا که این دسته از دوربین های مدار بسته قابلیت مشاهده مکان مد نظر را به صورت کامل دارند. انواع دوربین مداربسته چشم ماهی اعم از آنالوگ، تحت شبکه، بی سیم و دوربین های ahd فیش آی با قیمتی مناسب در فروشگاه دوربین مدار بسته تکنیکس به فروش می رسد. لازم به ذکر است غالب دوربین های مدار بسته فیش آی قابل ارائه توسط فروشگاه همراه با ضمانت نامه اصل بوده می باشند. به دلیل نوسانات ارز از گذاشتن لیست قیمت محصولات خودداری کرده ایم، لذا جهت دریافت لیست آخرین قیمت با کارشناسان فروشگاه تکنیکس در ارتباط باشید.

خرید دوربین مداربسته چشم ماهی

شما می‌توانید از فروشگاه تکنیکس قیمت دوربین مورد نظر خود را مشاهده کرده و سپس برای خرید اینترنتی آن اقدام نمایید. فروشگاه تکنیکس عرضه کننده بهترین دوربین های مدار بسته فیش آی از جمله دوربین مداربسته چشم ماهی تحت شبکه، آنالوگ و … می باشد. لذا بدون شک شما موفق به یافتن بهترین دوربین های مدار بسته تحت شبکه متناسب با بودجه و نوع نیاز خود از این فروشگاه خواهید شد. در ضمن قبل از اقدام به خرید دوربین مدار بسته فیش آی از فروشگاه تکنیکس، می‌توانید به صورت رایگان از کارشناسان این فروشگاه مشاوره بگیرید و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.