قیمت کابل ترکیبی چقدر است؟

قیمت کابل ترکیبی

قیمت کابل ترکیبی

قیمت کابل ترکیبی نسبت به قیمت کابل شبکه بسیار مناسب است. نصب و سیم کشی این نوع کابل بسیار آسان است از این رو انتخابی محبوب برای تجهیزات شبکه از جمله دوربین های مداربسته می باشد. طراحی کارآمد کابل های ترکیبی باعث شده که جایگزین بهتری برای سایر کابل های کواکسیال باشند. این کابل ها طراحی محافظت شده ای دارند که امکان انتقال سریع داده ها به هادی مرکز را می دهند. آسیب و تداخل در این کابل ها به دلیل حفاظت بالا کاهش پیدا می کند.

برای مشاهده انواع مدل های کابل ترکیبی اینجا کلیک کنید

مشخصات کابل ترکیبی

قیمت کابل ترکیبی

پس از پرداختن به مبحث قیمت کابل ترکیبی لازم است اطلاعاتی درباره ساختار این کابل نیز داشته باشیم. ساختار کابل ترکیبی دوربین متشکل از یک زوج برق و یک کابل کواکسیال RG 59 می باشد. رشته های برق از جنس آلومینیوم یا مس هستند که کار تامین انرژی و برق رسانی را برعهده دارند. هسته مرکزی این کابل از جنس مس یا آلومینیوم بوده که نمونه های مسی از کیفیت و کارایی بهتری برخوردارند. به طور کلی اگر تمام ساختار کابل از مس باشد بیشتر برد را بدون قطعی اتصال و بدون از دست دادن سیگنال تصویری خواهد داشت.

کابل های کواکسیال در سیستم های انتقال اطلاعات، دستگاه های صوتی و تصویری و در سیستم دوربین های مداربسته آنالوگ قدیمی و آنالوگ HD استفاده می شوند که وظیفه آن ها انتقال تصویر از دوربین مدار بسته به دستگاه مرکزی دی وی ار است.

کابل rg 59 چیست؟

کابل ترکیبی RG59 یک کابل کواکسیال می باشد که از دو هادی تشکیل شده است. این کابل دارای یک هادی مرکزی و یک هادی بیرونی می باشد که فاصله بین آن ها را یک عایق تشکیل می دهد. به طور معمول از کابل های کواکسیال برای انتقال انرژی فرکانس رادیویی استفاده می شود. استفاده از کابل های ترکیبی باعث می شود که کنترل دقیقی روی امپدانس الکتریکی وجود داشته باشند.

کابل rg 59 در فرکانس ‌های بالا و کنترل یا محافظت EMI عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دهد. از کابل کواکسیال RG59 برای طیف وسیعی از تجهیزات الکتریکی استفاده می شود. برای دوربین های مدار بسته بهترین نوع کابل، مدل RG59 است چون اتصال تصویر بدون از دست دادن سیگنال و با سرعت و کیفیت بالایی انجام می شود.

مزایا و معایب کابل دوربین مدار بسته ترکیبی

کابل دوربین مدار بسته ترکیبی

استفاده از کابل ترکیبی دوربین مدار بسته دارای یک سری معایب و مزایای خاص است که در زیر به چند مورد آن ها اشاره می کنیم:

مزایا:

  • این کابل از پهنای باند بالا پشتیبانی می کند
  • نصب راحت و سریعی دارد
  • در برابر برش مقاوم و با دوام است
  • در برابر تأثیر نویز یا استنتاج الکترومغناطیسی مقاوم است
  • از چندین کانال پشتیبانی می کند

معایب:

  • قیمت بالایی نسبت به سایر کابل ها دارد.
  • برای پیشگیری از تداخل نیاز به اتصال به زمین دارد.
  • به دلیل چند لایه بودن حجیم است.
  • احتمال به خطر افتادن امنیت داده ها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو با کارشناسان