سیم RG59 چیست و چه مشخصاتی دارد؟

سیم RG59

سیم RG59

سیم RG59 همان کواکسیال کابلی است که یک رسانای مسی، یک بخش نارسانا و یک شبکه فلزی دارد. کابل کواکسیال یا هادی مسی، از بروز مشکل در سیگنال پیشگیری کرده و برای انتقال سیگنال ها مورد استفاده قرار می گیرد. عایق توسط یک هادی فلزی در هم تنیده شده، پوشیده می شود که به پیشگیری از بروز مشکل در سیگنال های الکتریکی و گفتگوی متقاطع کمک می کند. کل این مجموعه دوباره با یک لایه پلاستیکی پوشانده می شود تا ایمنی بیشتری برای کابل ایجاد کند.

برای مشاهده انواع کابل ترکیبی دوربین مدار بسته اینجا کلیک کنید.

مشخصات سیم RG59

کیفیت سیم RG59 به پارامترهایی از جمله جنس مغزی کابل، جنس شیلد (عایق رسانا دور هسته) و همچنین کیفیت پلاستیکی که به عنوان روکش دور کابل پیچیده شده است بستگی دارد. در نظر داشته باشید اگر جنس هسته از مس خالص باشد قیمت آن بالاتر بوده و کیفیت بهتری دارد. همچنین توجه داشته باشید که کیفیت تصاویر ارسالی از دوربین مدار بسته به دستگاه ضبط تصاویر (DVR) با کیفیت کابل رابطه مستقیمی دارد.

فاکتورهای مهم در خرید کابل rg59

در خرید سیم RG59 باید به یک سری از فاکتورهای مهم توجه شود تا متناسب با نیاز مجموعه کابل مناسب خریداری گردد. وزن کابل نمی تواند فاکتور دقیقی برای بیان کیفیت و کارایی محصول باشد. از این رو هنگام خرید کابل بهتر است حتما به ساختار و مواد استفاده شده تولید کابل و برند آن توجه شود.

برندهایی که سابقه بالایی در طراحی و تولید سیم RG59 دارند قطعا از مواد اولیه با کیفیت استفاده می کنند و محصولات آن ها دوام و استحکام بالایی دارند. بیشتر کابل های با کیفیت دارای نشان استاندارد هستند. روی این کابل ها یک کد رهگیری درج شده که می توانید به منظور استعلام استاندارد بودن سیم از آن استفاده کنید.

ساختار کابل ترکیبی دوربین مداربسته

ساختار سیم RG59 متشکل از چند بخش مهم به شرح زیر است:

هسته مرکزی: هادی مرکزی یا هسته سیم RG 59 از جنس مس است. استفاده از مس در هادی مرکزی باعث می شود داده ها و اطلاعات با کیفیت بالایی ارسال شوند.

عایق: بین هادی مرکزی و سپر از عایق پلاستیکی ضد برق استفاده می شود. این عایق دور تا دور هادی مرکزی را گرفته است.

لایه پلاستیکی محافظ: این لایه در سیم RG59 از جنس پلیمر می باشد و دارای یک پوشش پلاستیکی است. این لایه از لایه های داخلی در برابر آسیب ها محافظت می کند.

توری بافته شده: توری بافت شده هم از جنس مس است. این توری وظیفه محافظت در برابر تداخل الکترومغناطیسی را بر عهده دارد. این توری مانعی در برابر حرکت EMI به داخل و خارج از سیم ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو با کارشناسان