آموزش دوربین مداربسته

آموزش دوربین مداربسته

آموزش دوربین مداربسته

آموزش دوربین مداربسته شامل مراحل انتخاب مناسب ترین دوربین با توجه به نیاز، انجام سیم کشی، نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و تنظیمات سیستم دوربین مدار بسته و انتقال تصویر دوربین مدار بسته می باشد که ما در مقالات بعدی به بررسی کامل تمامی مراحل آموزش نصب دوربین ip و تحت شبکه خواهیم پرداخت.

آموزش نصب دوربین ip , آموزش نصب دوربین تحت شبکه

آموزش نصب دوربین ip یا به عبارتی دیگر آموزش نصب دوربین تحت شبکه به بیان نحوه انتخاب محل نصب دوربین، طراحی و راه اندازی یک شبکه محلی جهت انتقال تصاویر دوربین ip به دستگاه NVR و ثبت ip هر دوربین در دستگاه NVR می پردازد و ما در این مقاله به آموزش نصب دوربین ip خواهیم پرداخت. که باید توسط تمامی نصاب های حرفه ای طی شود

نصب دوربین ip

نصب دوربین ip فرآیندی پیچیده تر نسبت به نصب دوربین آنالوگ برای مبتدیان خواهد داشت، البته با طی گام به گام مراحل زیر شما می توانید عملیات نصب دوربین ip را انجام دهید:

نصب دوربین ip گام اول : در ابتدا  کابل شبکه را به متراژ لازم تهیه نمایید و سپس یک کابل شبکه را به دوربین و طرف دیگر آنرا به سویچر IP متصل کنید، بعد از اتصال کابل شبکه به سویچر، سویچر را با استفاده از کابل شبکه دیگری به دستگاه NVR متصل کنید.

نصب دوربین ip گام دوم : جهت اتصال آداپتور و تامین برق مورد نیاز دوربین مدار بسته از 2 رشته سیم برق استفاده نمایید، البته در صورت استفاده از دوربین مداربسته ای پی با قابلیت Poe و سویچر با قابلیت Poe نیازی به استفاده از آداپتور و انجام سیم کشی جهت تامین برق دوربین نخواهد بود و دوربین ای پی با قابلیت Poe برق مورد نیاز خود را به کمک کابل شبکه از سویچر (با قابلیت Poe) تامین خواهد نمود.

ادامه مراحل نصب دوربین تحت شبکه

نصب دوربین ip گام سوم : بعد از انجام مراحل فوق باید IP دوربین در دستگاه NVR تعریف و وارد گردد، که ما در این مقاله به بیان ساده ترین روش برای شما کاربران محترم خواهیم پرداخت، در قسمت وسط هر کانال دوربین، علامت + وجود دارد که جهت اضافه کردن IP دوربین برای آن کانال دوربین استفاده می شود. با کلیک بر روی علامت +، صفحه جدیدی باز و ای پی دوربین در قسمت بالای جدول ظاهر می شود و ما IP مورد نظر را انتخاب نموده و اضافه می کنیم.

نصب دوربین ip گام آخر : حال با خروج از این قسمت فرآیند نصب دوربین ip تکمیل شده و شما می توانید تصویر دوربین ای پی مورد نظر را مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو با کارشناسان